Portal KS-EWD dla dostawców

Działając na rynku hurtowni farmaceutycznych Twoja firma stara się płynnie komunikować ze swoimi kontrahentami, jakimi w głównej mierze są apteki. Na konkurencyjnym i dobrze rozwiniętym rynku strategiczne znaczenie w osiąganiu celów firmy mają rozwiązania logistyczne oraz handlowe. Sprawna realizacja zamówień elektronicznych wymaga narzędzi, za pomocą których, w szybki i niezawodny sposób można porozumiewać się z aptekami.

Portal KS-EWD jest nowoczesnym systemem pozwalającym komunikować się w zakresie elektronicznej wymiany danych. System ten jako kanału komunikacyjnego wykorzystuje znaną i cenioną przez apteki technologię KS-EWD. Istotą działania każdego systemu informatycznego jest to, że komunikacja jest możliwa tylko wtedy, jeśli po obu stronach łańcucha komunikacyjnego pracuje ten sam system. W naszym przypadku po stronie hurtowni pracuje Portal KS-EWD a po stronie apteki moduł KS-EWD, który jest jednym z wielu modułów, z jakich zbudowany jest system KS-APTEKA. Obecnie ponad 6500 aptek korzysta z tego kanału komunikacyjnego. Dla apteki jest to podstawowy i najbardziej naturalny sposób komunikacji z dostawcami. Nie wymaga żadnej instalacji, konfiguracji czy też wizyty opiekuna informatycznego. Za pomocą jednego kliknięcia możliwe jest podłączenie każdej kolejnej hurtowni. Funkcje KS-EWD zostały rozmieszczone w wielu miejscach systemu aptecznego dzięki czemu zawsze są "pod ręką", a korzystanie z nich sprowadza się do opanowania kilku dodatkowych przycisków. Nawet przy podstawowym połączeniu internetowym czas uzyskania odpowiedzi z hurtowni jest tak krótki, że często nawet nie zauważamy, że następuje połączenie z systemem dostawcy i transmisja danych. Po prostu w momencie, w którym potrzebna jest informacja hurtowni wyświetlana jest ona na ekranie.

Pobieranie oferty

Portal KS-EWD na żądanie apteki przesyła aktualną ofertę handlową hurtowni. Możliwe jest umieszczenie na Portalu KS-EWD, poza ofertą standardową, również ofert sezonowych przykładowo z obniżką cen leków. Pozwoli to Państwu w szybki sposób informować apteki o atrakcyjnych obniżkach cen.

Przesyłanie zamówień

Zamówienia wysyłane są bezpośrednio z systemu aptecznego do Portalu KS-EWD. Nie wymagana jest zmiana przyzwyczajeń osób zajmujących się zamówieniami w aptece. Zamówienia mogą być tworzone w dowolny sposób, dokładnie taki jaki był stosowany dotychczas. Zaledwie chwilę po kliknięciu wyślij, zamówienie znajduje się już na Portalu KS-EWD i jest dostępne dla hurtowni. Po realizacji zamówienia przygotowana odpowiedź jest gotowa do pobrania przez aptekę.

Odsyłanie list braków

W każdym momencie apteka ma dostęp do aktualnych informacji o procesie realizacji swoich zamówień. Do apteki na żądanie odsyłany jest szczegółowy dokument - lista braków, zawierający dla każdej pozycji ilość zrealizowaną wraz z dodatkową wiadomością z hurtowni.

Zapytanie o stan, cenę i termin dostawy leku

Najbardziej ceniona przez apteki funkcja KS-EWD. Jest ona dostępna w wielu miejscach systemu aptecznego, w których występuje lista leków. M.in. w module sprzedaż, gdzie nabiera ona specjalnego znaczenia. W sytuacji, gdy, z powodu braku na stanie, nie ma możliwości sprzedaży leku pacjentowi, apteka przesyła zapytanie do hurtowni i po chwili na ekranie ma dostępną pełną informację o leku u dostawcy. To wszystko jeszcze w trakcie rozmowy z pacjentem, który poinformowany o dostępności oraz cenie leku w hurtowni nie będzie musiał odwiedzać kolejnych aptek.

Sieć wzajemnych korzyści

Portal KS-EWD pozwala na osiąganie wymiernych korzyści zarówno przez hurtownie farmaceutyczne jak i apteki. Wzmacniając swoich kontrahentów, zgodnie z efektem synergii, umacniamy jednocześnie biznes własnej firmy. Korzystamy podwójnie, kiedy również inni osiągają sukces.

Apteka

  • stały dostęp do aktualnych informacji o procesie realizacji zamówienia w pełni zintegrowany z systemem aptecznym
  • brak konieczności wdrażania nowych rozwiązań informatycznych
  • wyższa jakość współpracy z dostawcami
  • szybki dostęp do informacji o produktach oferowanych przez hurtownie

Hurtownia farmaceutyczna

  • ustandaryzowane i bezpieczne źródło zamówień elektronicznych
  • brak konieczności wdrażania nowych rozwiązań informatycznych
  • możliwość uruchomienia systemu w ciągu jednego dnia

Siła prostych rozwiązań

Chociaż szczęśliwie minęły juz czasy skomplikowanych i trudnych w obsłudze systemów informatycznych, nadal wielu ludzi uważa komunikację internetową jako nowinkę, która niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw oraz wymaga od jej użytkowników dodatkowej wiedzy czy umiejętności.

Tymczasem okazuje się, że proste rozwiązania naprawdę działają. Co więcej, to właśnie one najszybciej się przyjmują i w krótkim czasie stają się niepisanym standardem.

Podobnie jest z KS-EWD w systemie aptecznym. Od samego początku główny nacisk postawiony został na kwestię bezpieczeństwa oraz prostotę i intuicyjność całości mechanizmu. Do komunikacji wykorzystany został szyfrowany kanał transmisji danych. Dzięki czemu, pomimo pracy w globalnej sieci, użytkownik ma zachowaną pełną prywatność i bezpieczeństwo danych. Specjalizowane rozwiązanie jest również odporne na wszelkiego rodzaju wirusy, trojany oraz inne niebezpieczne oprogramowanie.

Co jednak ważniejsze, udało nam się udostępnić aptekom oprogramowanie komunikacyjne, które nie wymaga od użytkownika nawet podstawowej wiedzy technicznej. System apteczny po wykryciu połączenia internetowego sygnalizuje o możliwości przeprowadzenia Inauguracji KS-EWD. Jest to swego rodzaju prosty kreator, którego zadaniem jest głównie poinformowanie apteki o możliwościach nowego kanału komunikacyjnego. Drugim ważnym elementem Inauguracji jest konfiguracja połączeń z dostawcami. Ta z pozoru trudna nazwa, kryje za sobą prostą czynność polegającą na przeciągnięciu ikonki symbolizującej serwer komunikacyjny hurtowni do własnej kartoteki dostawców. W tym momencie wszystkie informacje niezbędne do nawiązywania połączenia pobierane są z centralnego serwera KS-EWD i apteka może już rozpocząć komunikację z wybraną hurtownią.

Aktualna lista dostawców wspierających KS-EWD jest stale dostępna w systemie KS-AOW jeśli apteka ma połączenie z internetem, co w przypadku hurtowni rozpoczynającej przygodę z KS-EWD, pozwala spopularyzować nowy kanał komunikacyjny wśród swoich kontrahentów, ale i nie tylko!

Testy

Oferujemy Państwu testowy dostęp do Portalu KS-EWD na jeden miesiąc. W tym czasie możecie Państwo samodzielnie zweryfikować zalety naszego rozwiązania, komfort i wygodę pracy z Portalem KS-EWD, a przede wszystkim skuteczność dotarcia do aptek. Wystarczy się z nami skontaktować. Przydzielimy Państwu login oraz hasło. Już od tej chwili będziecie Państwo mogli opublikować swoją ofertę i przyjmować rzeczywiste zamówienia od aptek. W okresie testowym możecie Państwo komunikować się z 5 dowolnie wybranymi aptekami. W trakcie testów nie udostępniamy opcji dystrybucji adresu usług.