Hurtownie farmaceutyczne

pharmind EDI to pakiet rozwiązań, dzięki którym skutecznie zacieśnisz współpracę z hurtowniami farmaceutycznymi.

100
kluczowych
oddziałów hurtowni
95%
kluczowych
oddziałów hurtowni

Zamówienia z aptek

Rutynowo apteka zamawia towary w hurtowni farmaceutycznej. Jednak czasem chcesz mieć większą kontrolę nad procesem dystrybucji – np. gdy lek jest narażony na proceder wywozowy. W takim przypadku apteka składa zamówienie bezpośrednio u producenta, wskazując hurtownię, która to zamówienie ma zrealizować. Weryfikacja poprawności zamówienia po stronie producenta odbywa się zazwyczaj automatycznie. Jednak w przypadkach szczególnych wysyłamy alert do operatora, aby to człowiek podjął ostateczną decyzję. Poprawnie zweryfikowane zamówienia od razu przesyłamy do wskazanej hurtowni.

Chciałbyś, żeby apteki mogły zamawiać w hurtowniach bezpośrednio z promocji przedstawicielskich – to także potrafimy obsłużyć.

Zamówienia przedstawicielskie

Automatyczna obsługa zamówień przedstawicielskich w hurtowniach farmaceutycznych to nic wielkiego, można rzec – standard.

Czymś co wyróżnia nasze rozwiązanie, jest integracja tego procesu z systemem aptecznym, wykorzystywanym przez ponad 90% aptek.

Zamówienie wysyłane jest równocześnie do hurtowni oraz apteki, dzięki czemu także apteka może śledzić jego realizację, elektronicznie potwierdzić jego poprawność u dostawcy oraz automatycznie zweryfikować zgodność z dostawą, podczas przyjęcia towaru.

Dane rzeczywiste

Hurtownie farmaceutyczne to ważni kontrahenci, dostarczający Twoje produkty do punktów sprzedaży detalicznej.

Dostęp do danych rzeczywistych (sprzedaż, stany magazynowe, dostępność) jest dla Ciebie równie istotny, jak ma to miejsce w przypadku aptek.

Dzięki naszym rozwiązaniom, możesz teraz zintegrować dane z tych dwóch obszarów i mieć klarowny ogląd sytuacji rynkowej.

Dostęp do informacji – bieżących, wiarygodnych, uporządkowanych i przekrojowych – jest kluczowy dla skutecznego powiększania przewagi rynkowej nad konkurencją.

Wymiana dokumentów handlowych

Usprawnianie procesów i eliminowanie błędów, to stałe cechy optymalizacji. Również we współpracy z hurtowniami można się o to pokusić. pharmind EDI wspiera wymianę ofert, zamówień oraz faktur.

Rozliczanie rabatów

Możliwość ciągłego i wiarygodnego śledzenia przepływu pieniądza, pomiędzy poszczególnymi ogniwami łańcucha dostaw, jest kluczowa. A ręczna realizacja tego procesu jest uciążliwa i podatna na błędy.

Dlatego też zdecydowaliśmy się przygotować rozwiązanie, które pozwala na pełną automatyzację tego procesu.

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami?
Daj nam znać teraz, a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach współpracy
z szeroko pojętym rynkiem ochrony zdrowia, odwiedź naszą stronę pharmind.pl.

Powrót na górę strony