Apteki i sieci aptek

pharmind EDI to zestaw unikalnych możliwości, dzięki którym mocno zaistniejesz w świadomości farmaceutów.

12 400
aptek
97%
wszystkich aptek

Dystrybucja bezpośrednia do aptek

Prowadzisz dystrybucję bezpośrednią do aptek? Doskonale, mamy dla Ciebie kompletne rozwiązanie, dzięki któremu będziesz widoczny w systemie aptecznym jako dostawca. Twoja oferta – standardowa bądź promocyjna – będzie dostępna w wielu miejscach modułu zamówień. Po opracowaniu zamówienia, farmaceuta wyśle je elektronicznie bezpośrednio do Ciebie i po chwili otrzyma potwierdzenie realizacji. Całość procesu domknie elektroniczny obraz faktury, który zostanie automatycznie wczytany do systemu aptecznego.

Z perspektywy apteki obieg dokumentów i aktywności związane ze współpracą z Tobą będą prawie identyczne, jak w przypadku hurtowni farmaceutycznych. I o to chodzi, prawda?

Zamówienia do dystrybutorów – świadomość procesu

Twój łańcuch dystrybucji jest klasyczny – producent-hurtownia-apteka. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zacieśnić współpracy z aptekami.

Krok pierwszy to przesyłanie ofert - standardowych i promocyjnych. Dzięki temu apteki będą mogły samodzielnie zadbać o dostępność Twoich produktów dla pacjentów. Nasze rozwiązania dają Tobie i farmaceucie pełną swobodę – zamówienia ręczne, optymalizowane lub w pełni automatyczne. Zamówienia otwarte (bez limitów) lub z dynamiczną kontrolą potencjału apteki (w przypadków produktów trudno dostępnych lub zagrożonych wywozem). Z pewnością pomożemy wybrać optymalny scenariusz, abyś mógł skutecznie zrealizować swoje cele.

Jeśli współpracujesz tylko z kilkoma hurtowniami, możesz ograniczyć aptece możliwość wyboru dostawcy. Jeżeli nie współpracujesz jeszcze z żadną hurtownią w zakresie rabatowania produktów (retro, przepływowe) – też mamy odpowiednie rozwiązanie.

Ale najważniejsze jest to, że zamówienie z apteki najpierw zostanie wysłane do Ciebie, do automatycznej weryfikacji. Jeżeli wszystko jest ok, zostanie przekazane do wybranej przez aptekę hurtowni. W przeciwnym razie operator może podjąć decyzję, jak obsłużyć wyjątek.

Chcesz zapewnić aptekom unikalne warunki współpracy, ale boisz się nadużyć? Niepotrzebnie – nasze rozwiązania zapewnią pełną przejrzystość procesu.

Stopniowe zwiększanie lub optymalizacja targetu

Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Mechanizm automatycznego dostarczania do aptek Twoich ofert – standardowych i promocyjnych – jest jednym ze sposobów, aby dotrzeć do świadomości farmaceutów. Podpowiadanie produktów podczas tworzenia zamówień i promowanie marki, poprzez prezentowanie Twojego logo w głównym oknie modułu zamówień, to świetne narzędzie do zwiększania liczby aptek współpracujących. Dla podniesienia skuteczności, warto wspomóc te działania dodatkowymi usługami marketingowymi, z pakietu PROMO.

Dzięki temu apteki mają możliwość skorzystania z zamówień przedstawicielskich także w przypadku, gdy są jeszcze poza targetem. O każdym takim zamówieniu będziesz informowany, więc łatwiej będzie wytypować kolejne apteki do rozszerzenia targetu. I precyzyjnie rozliczysz się z dystrybutorami z udzielonych rabatów.

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami?
Daj nam znać teraz, a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach współpracy
z szeroko pojętym rynkiem ochrony zdrowia, odwiedź naszą stronę pharmind.pl.

Powrót na górę strony